Terhesség és megfázás

Az őszi-téli időszakban a legtöbb kismama átesik egy-egy megfázáson, influenzán. A betegséget érdemes komolyan venni: menjünk orvoshoz, és pihenjünk sokat, hogy elkerüljük szövődményeket. Nem árt az sem, ha ismerjük azokat az immunerősítő tippeket és házi praktikákat, amelyekkel enyhíthetjük a tüneteket.

A terhesség hétről-hétre rovatunkat itt találod>>

MEGELŐZÉS
A legjobb, ha eleve megpróbáljuk elkerülni a náthát, influenzát – ennek érdekében erősítsük immunrendszerünket rendszeres zöldség- és gyümölcsfogyasztással, és a várandósság alatt ne hajtsuk túl magunkat, pihenjünk eleget. (Kattints ide és nézd meg, melyek azok az ételek, amelyek immunerősítő hatással bírnak, és mindemellett finomak is >>>)
AZ ELSŐ TÜNETEK
Már az első megfázásos, vagy influenza-szerű tünetek megjelenésére figyeljünk oda. Lassítsunk, helyezzük magunkat kényelembe, igyunk forró mézes hársfateát, takarózzunk be, és pihenjünk. A mézes tea mellett fokhagymás piritóssal is felvehetjük a harcot a kórokozók ellen, hiszen a fokhagyma kiváló baktérium- és vírusölő szer.
PROPPILSZ, A CSODASZER

Kevesen ismerik a propoliszt, pedig rendkívül hasznos természetes immunerősítő, továbbá vírus-, baktérium- és gombaölő hatású. Fogyasztható tinktúrában, vagy propoliszos méz formájában, kismamáknak inkább az utóbbi ajánlott. Megelőzésképpen is alkalmazhatjuk, ha pedig mégiscsak ledönt a lábunkról a betegség, akkor a tünetek enyhítésére és a gyorsabb gyógyulás érdekében. (Allergia esetén kerülni kell.)

A propolisz kedvező tulajdonságai (forrás: www.propoplisz.hu)
– Erősíti az immunrendszert;
– természetes antibiotikum (szerű) és gyulladáscsökkentő hatású;
– használható légcsőhurut és allergikus jellegű asztma esetében.
– Vírus, baktérium és gombaölő, – használatos például influenza, herpesz és egyes bőrbetegségek ellen;
– növeli az erek rugalmasságát;
– segít megfázásos megbetegedések esetében;
– vérnyomáscsökkentő hatású, valamint
– használják még fekélyek, vérkeringési és szívbetegségek kiegészítő kezelésére is, valamint
– sebgyógyításra, reumatikus bántalmakra, ízületi, derék- és gerincfájdalmakra

A propolisz tinktúrát a következőképpen kell alkalmazni:
– meleg (de nem túl forró) teába téve, vagy
– egy kanál mézre, esetleg egy kockacukorra csepegtetve
Adagolás: naponta 2 alkalommal 10-20 cseppet immunerősítőként, betegség esetén pedig napi 2-3 alkalommal, 20-30 cseppnyivel.

A propoliszos mézet a következőképpen kell alkalmazni:
Napi 2-3 kiskanállal elfogyasztva (ne tegyük forró teába.)

KÖHÖGÉSRE

A propoliszos méz a makacs köhögést is pár nap alatt elmulasztja, ezen kívül főzhetünk hagymateát is, ami ugyancsak kiváló természetes gyógymódot jelent a köhögésre. Mossunk meg 2-3 fej hagymát (hájával együtt) és főzzük egy liter vízben kb. 10 percig. Egy lábosba tegyünk 3 evőkanál barnacukrot, hevítsük, amíg karamellizálódik, majd öntsük fel a hagymateával. (Ha borzasztónak találjuk, ami könnyen előfordulhat, ízesítsük kamillával, mézzel, vagy egy teafilterrel.:) Lassan kortyolgatva fogyasszuk.

C-VITAMIN PÓTLÁS

Betegség esetén a szervezetnek több C-vitaminra van szüksége. A savanyú káposzta valóságos C-vitaminbomba, és természetes gyógyszer, készítsünk belőle salátát reszelt füstölt sajttal, tejföllel, kevés borssal. A fekete retek torokfájás vagy meghűlés esetén segít a gyógyulásban. Egy feketeretket félbe kell vágni, kikaparni, mézzel megtölteni, és 24 órát állni hagyni. Másnap ki lehet kanalazni belőle a mézet – csodákat tesz!

FOLYADÉKPÓTLÁS

Sokféle étellel ehetjük egészségesre magunkat, azonban meghűlés, betegség esetén a leghatásosabb csodaszer nem más, mint egy jó forró húsleves. (Olvass erről bővebben itt >>>) Étvágytalanság esetén (illetve ellen), folyadékpótlásra, torokfájás enyhítésére kiváló. Állítólag akkor hat a betegre a legpozitívabban, ha a gőzölgő leveses csészét egy szerető családtag viszi a betegnek az ágyba. 🙂

husleves gazdagon influenza meghules esetere

ORRDUGULÁSRA
A legegyszerűbb megoldás az orrdugulás ellen, ha frissen reszelt tormát, vagy erős paprikát fogyasztunk, de a nyers vöröshagyma hatása is hasonló.

LÁZ

A megfázás, az influenza önmagában nem veszélyezteti a babát, de a láz gondot okozhat, ezért mindenképpen csillapítani kell. A lázcsillapító kiválasztása tekintetében orvos adhat tanácsot, a hűtőfürdő azonban – ha helyesen alkalmazzuk – szintén hatásos, ráadásul nincs mellékhatása.

PIHENÉS

A kismamának, ha beteg ágynyugalomra van szüksége, ezt vegyük komolyan, a szövődmények elkerülése érdekében.