Milyen legyen a hálószoba?

Sokféleképpen javíthatjuk azt a környezetet, ahol jól és mélyen szeretnénk aludni, de ne akarjunk egyszerre túl sok mindent megváltoztatni, és ne változtassunk olyasmin, amivel elégedettek vagyunk.

Ajtó:

Ahhoz, hogy jól érezzük magunkat a hálószobánkban, nagyon fontos, hol helyezkedik el az ágy az ajtóhoz képest. Az ágyból mindig lássunk rá az ajtóra, de az ágy ne álljon az ajtón beáramló energia útjában. Ha ez megoldhatatlan, akasszunk a légáramlat hatására csilingelő csengettyűs függönyt az ágy és az ajtó közé, hogy jelképes válaszfal legyen a kettő között.

Szellőztetés:

A fülledt, meleg szobát kereszthuzattal tudjuk a legjobban kiszellőztetni. Nyissuk ki a hálószoba ablakát, az ajtót és a szomszéd szoba ablakát is, hogy a levegő átjárja az egész lakást.

Növények:

A cserepes szobanövények tisztítják a levegőt és felszívják a légszennyezést. Igaz ugyan, hogy éjjel elszívnak egy kis oxigént a levegőből, de olyan jó hatással vannak a környezetre, hogy ez a hiány nem számottevő.

Padló:

A fából vagy parafából készült padló nem szívja be annyira az allergiát okozó port, mint a szőnyeg vagy a szőnyegpadló. Kényelmi szempontból jobb, ha pamutszőnyeget választunk, mert azt rendszeresen ki is tudjuk mosni.

Tükrök:

A hálószobában lévő tükrök sokszor idegesítik az embert, mert növelik a bennük tükröződő energiát. Az ággyal szemben lévő falra tehát soha ne akasszunk tükröt, mert éjjel visszaveri a stimuláló energiát és ez zavarhatja a nyugodt alvást. Ha mégsem találunk jobb helyet, éjszakára takarjuk le, vagy tegyük a szekrénybe a tükröt.

Ablakok:

Vastag sötétítő függönnyel rekesszük ki a szobából a fényt és a zajokat. A dupla üveg a zajok kiszűrését is elősegíti, nemcsak hő szigetel.

Ágy:

A feng-sui szakértői azt javasolják, hogy a párnánk soha ne legyen ablak alatt, mert a fejünk mögött a falnak tömörnek, szilárdnak kell lennie ahhoz, hogy biztonságban érezzük magunkat és nyugodtan alhatunk, lazíthatunk.

Világítás:

Amíg alszunk, a hálószobában lehetőleg sötét legyen. A feng-sui szakértők azt javasolják, hogy húzzuk félre az ágyat a napfény útjából, mert arra nappal van szükségünk, az alvást viszont zavarja. A lámpák fajtája, elhelyezése is fontos szerepet játszik abban, hogy jól érezzük-e magunkat a hálószobánkban. A több forrásból-olvasólámpából és falikarokból áradó halvány fény sokkal megnyugtatóbb, mint a plafon közepén lévő csillárból lezúduló vakító fény.

Rend:

Ruháink és más használati tárgyink ne maradjanak szem előtt. Tartsuk őket a szekrényben vagy a komódban, hogy minimálisra csökkentsük a vizuális „környezetszennyezést”.

Hőmérséklet:

A legtöbb ember akkor alszik jól, ha a hálószoba hőmérséklete 18-20 Celsius fokos. Ha télen is biztosítani akarjuk a kellemes hőmérsékletet, rendszerint éjszaka is fűtenünk kell a szobát.

Ionizátorok:

Az ionizátorok villanyárammal működő készülékek, amelyek negatív ionok kibocsátásával tisztítják meg a levegőt a portól, a füsttől és bizonyos allergiát okozó anyagoktól. Az ionok pozitív és negatív elektromos töltésű molekulák. A pozitív és negatív ionok egészséges egyensúlya nyugalmat áraszt, és jó közérzetet biztosít, de a központi fűtés, az árammal működő gépek, a műanyagok, a légszennyezés meg a por felfalják a negatív ionokat, ezért megfájdul a fejünk, ingerlékenyekké válunk és romlik a közérzetünk.

Aludjunk végre egy jót!

Hogyan
spóroljunk havi 20ezer forintot


megszorítások
nélkül, ésszerűen?


Töltsd le az
ingyenes tanulmányunkat, és


spórolj
havonta minimum 20ezer forintot!


https://www.hosnok.hu/20ezer/