Tésztaételek gyerekeknek

par_teszta

A paradicsomos spagettit a legtöbb gyerek imádja, de hát nem lehet minden nap tészta. Vagy mégis? Sokan nem is gondolnák, hogy a spagettin kívül még mennyi kiváló tésztaétel létezik (amelyek mellesleg rengeteg egészséges zöldséget és vitamint is tartalmaznak), ezért közzéteszünk néhány gyerekbarát receptet.

Klasszikus kedvenc a sajtos-paradicsomos spagetti. Figyeljünk oda, hogy valódi durum tésztát vásároljunk, az jóval egészségesebb. Egy változata: kattints ide a padlizsános-paradicsomos spagetti receptjéhez.>> De ne csak mindig paradicsomos tészta legyen a gyerekmenü. Számtalan finom és egészséges variáció van még a tésztára!

(Az alábbi receptek többsége egyévesnél idősebb babáknak szól, és a hozzávalóknál olyan mennyiségeket tüntettünk fel, amelyből egy adag fog kijönni.)

Legyen például egyszer zöld az ebéd (piros helyett!) Ez a tavaszias zöldséges penne biztosan elnyeri a gyerekek tetszését:

ZÖLD PENNE
Hozzávalók:
10 dkg penne, 10 dkg zöld spárga, 10 kg brokkoli (lehet fagyasztott is), 5 dkg fagyasztott, zsenge zöldborsó, 1 evőkanál olaj és kevés só a tésztafőzéshez, továbbá a sajtmártáshoz: fokhagyma, olívaolaj, só, (bors), rozmaring, 2,5 deka sajt, leheletnyi szerecsendió, kevés tejföl vagy tejszín
Elkészítés: A pennét a szokásos módon főzzük meg, a spárgát hámozzuk meg és daraboljuk fel kicsire. Készítsük el a mártást. Ehhez a fokhagymát apróra vágva vagy áttörve fonnyasszuk meg az olívaolajon, majd húzzuk félre az edényt a tűzről, amíg ráöntjük a tejszínt (vagy tejfölt), és belereszeljük a sajtot. Egy kicsit visszatehetjük a tűzre (amit vegyünk takaréklángra), hogy felolvadjon a sajt, majd sózzuk (felnőtteknek borsoznánk is, de a baba miatt ezzel csínján bánjunk), adjunk hozzá rozmaringot és szerecsendiót. Húzzuk is le egyből a tűzről, és tegyük félre. A zöldségeket egy másik serpenyőben kevés sóval olívaolajon pároljunk meg, majd egy kicsit le is piríthatjuk. Végül keverjük össze a tésztát, a zöldségeket és a sajtmártást egy nagy serpenyőben, és melegítsük össze őket.

(Ez az étel 1 éves kor után adható a babának, a tejföl/ tejszín miatt. (Tejtermékek bevezetésének időpontja – kattints ide>>) Ekkor már a borsót sem szükséges átpasszírozni, viszont a kész ételt apríthatjuk olyan darabosra, amivel a babánk már megbirkózik.)

A masintészta vidám, bohókás étel, a gyerekek kedvelik – és hallal elkészítve igazán egészséges is.

MASNITÉSZTA
Hozzávalók:
10 deka masnitészta, 10 deka póréhagyma megtisztítva és felkarikázva, kevés olívaolaj, só, tejföl vagy tejszín, kevés liszt, leheletnyi szerecsendió, 5 deka tengeri hal (legjobb a lazac.)
Elkészítés: a tésztát a szokásos módon főzzük meg. A halat sózzuk meg, és olívaolajon süssük meg egy serpenyőben, majd vágjuk apró darabokra, illetve csíkokra. A póréhagymából mártást készítünk: először megpároljuk olívaolajon (kevés sóval), majd egy kanálka liszttel és egy kevés tejföllel/tejszínnel összeturmixoljuk, és hozzáadjuk a hal-darabkákat. Végül keverjük össze a szószt a tésztával, és már tálalhatunk is.

(Ezt az ételt ne adjuk 1 évesnél fiatalabb babáknak a tejszín/tejföl miatt. A hal 8-10 hónapos kortól vezethető be a kicsi étrendjébe, de először figyeljük meg, hogy nem allergiás-e rá. Ajánlott a tőkehal, tonhal, makréla, a süllő, de mindig figyeljünk a szálkamentességre. Figyelem, konzerv halat ne használjunk a bébiételbe. )

Íme egy (másik) jó példa arra, hogyan csempésszünk egészséges összetevőket egy tésztaételbe:

MÁJAS-BORSÓS FINOMSÁG
Hozzávalók:
10 dkg fusilli tészta, 1 deka sajt, 1 gerezd fokhagyma, 1 deci tejszín, 10 deka csirkemáj, 2 deka vaj, kevés olíva olaj, 10 deka fagyasztott borsó, friss petrezselyem

Elkészítés: Először egy ragut készítünk a májból a borsóval a következőképpen: egy serpenyőben megolvasztjuk a vajat, és kevés olíva olajat hozzáadva felforrósítjuk, majd rádobjuk a kis kockákra vágott májat és körbepirítjuk minden oldalát. Ha kész, enyhén sózzuk, félretesszük. A borsót vajon megpároljuk, kicsit megsózzuk, apróra vágott petrezselymet adunk hozzá, majd ha kész, hozzáadjuk a májat, és leöntjük sajtmártással, amit a következőképpen készítünk el: a fokhagymát áttörjük, belekeverjük a tejszínbe, és belereszeljük a sajtot is. (felnőtteknek sóval, borssal, szerecsendióval ízesítenénk, de kicsiknél csak enyhén fűszerezzünk.) A tésztát a szokásos módon megfőzzük, és elkeverjük a májas raguval, mielőtt tálalunk.

(A tejszín miatt 1 éves kor után adható.)

A karfiol-csirke párosítás már főzelékekként is bevált. Akkor most adjuk tésztaételként is!

KARFIOLOS CSIRKÉS PENNE
Hozzávalók:
10 deka penne, 10 deka karfiol, fokhagyma, 8 deka csirkemell, só, olívaolaj, bazsalikom, tejföl, 2 deka sajt.
Elkészítés: Külön serpenyőben megsütjük olívaolajon a csirkemell-kockákat sóval és fokhagymával, és külön az apróra darabolt karfiolt. A tésztát a szokásos módon megfőzzük. Végül mindent összekeverünk, és megszórjuk az ételt bazsalikommal és reszelt sajttal. (Egy kicsit még összemelegíthetjük az egészet.)

(Az étel már 8-10 hónapos kortól adható, a karfiol ugyanis ekkor vezethető be, habár vigyázni kell, mert egyes babákat puffasztani szokott.)

Plussz 1 recept! Ha érdekel, kattints ide a spenótos gnocchi receptjéhez >>

Kezdő anyukák oldala

Hogyan
spóroljunk havi 20ezer forintot

megszorítások
nélkül, ésszerűen?

Töltsd le az
ingyenes tanulmányunkat, és

spórolj
havonta minimum 20ezer forintot!

https://www.hosnok.hu/20ezer/