Inanna nevét kevesen ismerik. Pedig ott van ő minden nőben. Te is csak akkor lehetsz igazi HősNő, ha felfedezed magadban Inannát.

Ki is volt Inanna?

A történet jó ötezer évre nyúlik vissza. Inanna egy sumér királynő volt. A legenda szerint minden hatalmat a nőiességével ért el. Ő volt a Szerelem és a Harc istennője, a Menny és a Föld királynője.
Vénusz, Aphrodité és Boldogasszony.  Szerelme Dumuzival az első Rómeó és Júlia történet.

Inanna a sumér mitológia egyik legnépszerűbb és legérdekesebb alakja. Sumérban nem volt hozzá fogható égi személyiség. Inanna volt az egyetlen istennő, aki maga vezette az égi bárkáját és akár harcolni is tudott vele ha rákényszerült. A mítosz szerint egy földi nő volt, akit nem sikerült a felszínen dolgozó annunakiknak elcsábítaniuk. Inanna ellopta az annunakik szárnyát és felrepült vele az égi városba Anu színe elé. A mindenség urának megtetszett a földi lány bátorsága ezért úgy döntött istennővé teszi s így kapta az Inanna (az ég úrnője) nevet, ami az annunaki között használt címére utal.
Mivel Inanna a Föld szülötte volt visszaszállt a felszínre immáron nibirui jogokkal felruházva és elkezdte kiépíteni a maga kis birodalmát. Urukot tette meg kultusza központjává és mindent elkövetett azért, hogy a saját városát minden városállam legnagyobbikává tegye. Ehhez azonban egy „mágikus” eszközre volt szüksége és úgy döntött megszerzi az Eriduban uralkodó Enkitől, a varázslatok urától a nagyhatalmú sorstáblákat (tup simti). Inanna csellel leitatta Enkit és ellopta a táblákat. Az istennő ezután az égi bárkáján sebesen Uruk felé vette az irányt és miután hazaért azonnal felvértezte a városát a sorstáblák védelmező erejével. Ezek a sorstáblák annyira erős hatalmi jelvények voltak, hogy még az őrjöngő Enki által Uruk ellen küldött óriási tengeri szörny támadását is visszaverték s így a varázslatok urának végképp bele kellett törődnie abba, hogy elvesztette a hatalma alapját képező sorstáblákat. A történet azonban itt nem ér véget, éppen ellenkezőleg, még csak most kezdődtek a nagyszabású események, amelyek megváltoztatták az emberiség addigi életmódját…”


Hogyan
spóroljunk havi 20ezer forintot


megszorítások
nélkül, ésszerűen?


Töltsd le az
ingyenes tanulmányunkat, és


spórolj
havonta minimum 20ezer forintot!


https://www.hosnok.hu/20ezer/

Folyamatosan egy olyan libikókán billegünk, ami minimum négy irányban mozog. Meg kell találnunk az egyensúlyt a bennünk élő Királynő, Amazon, Kerítőnő és Szerelmes között.
Persze ugyanezek az archetípusok megvannak a férfiaknál is: bennük lakozik a Király, a Harcos, a Mágus és a Szerelmes.

A Király/Királynő aki két lábbal áll a földön, aki mindig tudja, mi a helyes döntés, aki képes meghatározni a határokat.
A Harcos/Amazon az, aki megvédi ezeket a határokat.
A Mágus/Kerítőnő összeköti a Kintet a Benttel, a Földet az Éggel. Kapcsolatot teremt a határ két oldala közt.
A Szerelmes pedig az, aki átlépi a határokat, de vállalja ennek következményeit is.

Nehéz ismert példákat találni ezekre az archetípusokra a nők között, de érdemes eljátszani a gondolattal:
Vajon ki a Király, ki a Harcos, ki a Mágus és ki a Szerelmes a Csillagok háborújában? És a Gyűrűk urában? 🙂

Talán nagy merészség volt saját nicknevemnek Inanna nevét kölcsönvenni, hiszen nagyon messze vagyok én attól például, hogy harcos Amazonként kiálljak a saját érdekeimért, bölcs Királyként képes legyek mindig határozott döntést hozni, a Mágussághoz még van jó 20-30 évem. Hm… a határok átlépése viszont már jól megy.

Amiért mégis arra ragadtattam magam, hogy a HősNők oldalára cikkeket írjak pontosan az, hogy olyan pontra jutott az életem, ahonnan – reményeim szerint – már csak felfelé lehet menni.
Nagyon komoly változások előtt állok, tudom, hogy nem lesz egyszerű. Talán könnyebb úgy, ha megoszthatom Veletek.

Az írásaim valószínűleg nagyon személyesek lesznek. Nem fogok technikai dolgokról, diétákról és egyéb csodaszerekről írni, „csak” a gondolataimról. Útkeresésről, okokról és okozatokról, emberi kapcsolatokról, hitről és reményről…

… és még ki tudja, mi mindent hoz majd a jövő?

5 thoughts on “Inanna él!”

  1. Amikor Veres Kriszta Mítoszok földjén c. programjára elkezdtem járni, az első alkalommal Innana mítoszát dolgoztuk fel, és el is játszottuk. Úgy kellett szerepeket húzni – én Innana lettem. Kriszta mondta, hogy amikor meglátott reggel, olyan ruhát kellett felvennünk, ami valami különleges, akár formabontó, nos, akkor azt gondolta rám nézve: Innanna.

    És kihúztam ezt a szerepet.

    Nagyon élveztem.

    De hozzám Ereskigál is közel áll. Előtte ugyanezt a mítoszt láttam eljátszani, és érdekes volt másként, belülről megélni.

    Nagyon érdekes volt a 2. alkalom is, amikor meg a csontokkal foglalkoztunk, CsontAsszonyokkal 😉

    Ida ***

  2. Azt hiszem, mindig érdekes dolog más bőrébe bújni. Ha magunkénak érezzük azt a szerepet, akkor azért, mert magunkra ismerhetünk, megtalálhatjuk azt, ami fontos számunkra, amit követendőnek tartunk, amit el szeretnénk érni. Nekem Inannában ilyen a Krirálnyő és a Harcos. Ezek azok a tulajdonságai, amiket keresek magamban is.
    De ha egy számomra idegen bőrbe bújok, az abban segít, hogy megtanuljak más szemével látni. Ez is legalább olyan fontos, mint az önismeret.

    Eszembe jutott erről egy régen olvasott személyiségteszt. Egyetemistákkal töltettek ki egy tesztet, majd a kiértékelésről megkérdezték a véleményüket. Átlagosan 80%-ban igaznak, helytállónak érezték a tesz eredményét.
    Csakhogy az értékelés teljesen független volt a teszt eredményétől. Mindenki ugyanazt a szöveget kapta meg, függetlenül attól, hogy hogyan töltötte ki a tesztet.
    Azt hiszem, egyszerűen arról van szó, hogy azt vették észre a szövegből, amit magukra nézve igaznak gondoltak, vagy igaznak szerettek volna gondolni. A többire egyszerűen nem figyeltek fel.

    Illetve hasonló lehet az, amikor kártyát vetek magamnak. Nem vagyok egy nagy kártyajós, de vannak kérdéseim és a kártya abban segít, hogy a saját lehetséges válaszaim közül megtaláljam azt, amit valóban szeretnék. Jó dolog néha az örökös agyalás helyett a megérzéseinkre, a belső hangokra figyelni.

    Hát, lehet, hogy alaposan elkanyarodtam az eredeti témától, de most ezek jutottak eszembe. 🙂

    Sem Ereskigálról, sem a Csontasszonyokról nem hallottam még, úgyhogy örülnék, Ida, ha ezzel kapcsolatban is ihletet kaptál volna.

    I.

  3. Inanna mítoszai közül az egyik legismertebb Inanna alászállásának története. Inanna elindul az Alsó Világba, magára ölti 7 ékességét, hatalmának szimbólumait. Megbízza hű szolgáját Ninsuburt, hogy ha nem térne vissza, menjen érte könyörögni az Istenekhez.
    Az alsó világba vezető úton hét kapu van, mindegyiknél elvesznek Inannától valamit, így érkezik a büszke királynő, mezítelenül, megtörve Ereskigál trónszéke elé. Ereskigál, aki Inanna nővére megöli őt a haragjával, gyűlöletével. Inanna három nap és három éjszaka lóg rothadó húsként egy kampóra (karóra) akasztva. Míg végül Enki meghallja Ninsubur könyörgését és elküldi Inanna megmentésére a két alakocskát, az élet vizével és kenyerével. Az alakocskáknak csak annyi a dolguk, hogy együtt érezzenek a fájó, kínok között vergődő Ereskigállal. Ezért jutalmul megkapják Inanna testét, és feltámad.

    Ez a legelső feltámadás történet, jóval megelőzi Jézus történet, bár mindketten ugyanazt az utat járják be. És utat mutatnak azóta a lélekhez való visszatalálásra, a mi saját alászállásainkra, az árnyékok integrálására és az egészként újjászületésre.

    Nagyon izgalmas dolog mítoszokat megjeleníteni, életre hívni, tele van archetipikus energiákkal, amik hatnak ránk és gyógyítanak.
    A következő Mítoszok Földje csoportomon (január 27.) ezzel foglalkozunk:
    Februári találkozónk témája: A kiskacsa, akiből hattyú lesz. A hattyúvá változó, megtisztulást hozó lányok. A hattyú-fiúk, akiket a minden nehézség ellenére vállalt szeretet vált meg. Istennők, akiknek szent madara, totemállata a hattyú. Te és a hattyú-léted, újjászületésre, isteni lényednek a mindennapokban való megélésére való képességed. A lelkedtől elválasztó rút-kiskacsa létben tartó traumák feloldása. A saját belső fényed megmutatása.

    Szeretettel,

    Veres Kriszta
    http://www.vereskriszta.com
    http://www.istennotemplom.com

  4. Kedves Kriszta!
    Köszönöm ezt a történetet! Azt hiszem, nagyon sokat lehetne (kellene) erről beszélgetni, de sajnos 27-én nem tudok elmenni.

    I.

Comments are closed.