Elkényeztetem, ha mindig felveszem?

testi_kozelsegAzt teljesen természetesnek vesszük, hogy ha egy kisbaba éhes, megetetjük. Ha álmos, megteremtjük számára az alváshoz szükséges környezetet, elaltatjuk, ringatjuk. És mit csinálunk, ha „csak” azért sír, mert a karunkban szeretne lenni, és hozzánk bújni?

A testközelségre való igény pontosan ugyanolyan rangú és fajsúlyú igény, mint az éhség, szomjúság vagy fáradtság. Megismétlem, mert ez nagyon-nagyon fontos: valóban ugyanolyan igény, mint bármely más fizikai-biológiai szükséglet. Ebből következik, hogy a testközelség kielégítetlensége ugyanolyan hiányérzetet és fájdalmat képes okozni egy kisgyermekben, mint a gyötrő szomjúság vagy a mardosó éhség.
Miért gondoljuk hát, hogy egy kisbaba csak hisztizik, amikor a kezünkben szeretne lenni vagy hozzánk szeretne bújni, és mindezt sírásával adja tudtunkra, mert diszkomfort érzet esetén ez a kommunikációs csatornája? Egy pár hónapos kisbaba nem tud hisztizni. Csak akkor sír, ha problémája van vagy fáj valamije. Higgyük el végre, hogy az anyja és a testközelség utáni vágy számára legalább annyira fontos, mint a biológiai szükségletek kielégítése.
A cikk folytatását itt olvashatod, Mészáros Anikó tollából: A testközelség a babák elemi igénye >>>
babahordozas
Sokszor látok anyukákat az utcán: a baba az édesanya egyik kezében, a másikkal pedig tolja az üres babakocsit. Ismerős a kép számodra is? Netán te is sétáltál már így a kisbabáddal? Akkor ez a bejegyzés neked szól, kattints ide és olvasd tovább: Babák, akik nem szeretik a babakocsit >>>

Kezdő anyukák oldala

Hogyan
spóroljunk havi 20ezer forintot

megszorítások
nélkül, ésszerűen?

Töltsd le az
ingyenes tanulmányunkat, és

spórolj
havonta minimum 20ezer forintot!

https://www.hosnok.hu/20ezer/