Cili zenebölcsije
A Ringató és a Manó Muzsika után nemrég kipróbáltunk egy harmadik zenés foglalkozást is, Cili Zenebölcsijét.
Cili Zenebölcsije, a Ringatóhoz hasonlóan már számos helyszínen megtalálható. Mi az Állatkerti Játszóházban tartott foglalkozáson vettünk részt, hiszen így a mondókázás, dalolás előtt és után (na meg kicsit közben is), a játszóház örömeit is élvezhette Zozóka.
A babáknak tartott foglalkozások hangulata, minősége nagyrészt az azt tartó személyiségén múlik. Na persze az sem mindegy, hogy az illető mit csinál, mivel szórakoztatja a babákat, de a sok hasonló jellegű, minőségi babás foglalkozás közül a helyszín és otthonunk távolságán kívül, főként az alapján választunk, hogy a foglalkozás vezető személyisége mennyire szimpatikus nekünk és babánknak, hogy milyen a légkör, a hangulat.
Nem tudom, hogy az Állatkerti játszó barátságos, otthonos, vidám hangulata miatt, vagy Cili néni hatása volt-e, de mi Zoéval nagyon jól éreztük magunkat!
A foglalkozás egy köszöntő dalocskával kezdődött, mellyel a név és születésnaposokat köszöntötték a többiek.
Ezután Cili különböző dallamokat furulyázott és ki kellett találni, hogy melyik dalok dallamai azok.
A furulyázást játék követte, a három részre szedett furulyát lehetett összeszerelni a vállalkozó kedvű apróságoknak. Egy gyakorlott zenebölcsis másfél év körüli kisfickó minden gond nélkül össze is szerelte a furulyát kétszer egymás után, majd folytattuk a dalolást.
Nem sokáig ültünk egy helyben, a legtöbb dalhoz mozogni kellett babának és mamának egyaránt. Hol körbe jártunk, hol hintáztattunk, hol pedig táncoltunk, szóval jó kis mozgalmas 20 perc volt ami énekléssel telt.
A foglalkozás végén egy nagy ládát szokott a gyerekek közé tenni Cili, de most néhány héten át rajzoltató mondókákat tanít, így három nagy papírt terített a földre, zsírkrétákat kapott minden gyerkőc és kezdődhetett a móka! A picik rajzoltak, firkáltak, ahogy csak tudtak, az anyukák pedig igyekeztek megtanulni a Cili által bemutatott rajzoltató mondókákat. Cica és nyuszi rajzoltató mondókákat is tanultunk, próbáljátok ki Ti is!
A cicát így rajzoltuk:
Kerekítek kereket,
alája meg még egyet.
Tetejébe két egyest,
alája egy farkinca,
készen van a kiscica.
A nyuszit pedig így:
Rajzolok egy kerekecskét,
gömbölyűre, mint a zsemlét,
kerekecskén kis gombocska,
akárcsak egy baba volna,
gombocskának két nagy füle,
vajon mi néz ki belüle?
Bajuszkája, farkincája,
kerekecske, gombocska,
itt csücsül a nyulacska.
Ó, és leírom nektek a szövegét annak a dalnak, ami Zoénak a legjobban tetszett, amire nagyon jót bulizott, tornázott. Ez a dal, a Lepkefitness!
Szabó Era: Lepkefitness
9.30 és 10.15 – Dunakeszi József Attila Művelődési Ház – Állomás sétány 17.
Szerda:
9.30 – Gödi József Attila Művelődési Ház – Pesti út 72.
Csütörtök:
9.30 – Újpesti Gyermek- és Ifjúsági Ház – Bp. IV. István út 17-19.
11.00 – Állatkert Játszóház – Bp. Állatkerti krt. 6-12. (játszóházi díjszabás)
9.30 – Angyalföldi Gyermek- és Ifjúsági Ház – Bp. XIII. Dagály u. 15/a
11.15 – Csiperke Családi Napközi és Játszóház – Érd, Ács u. 31.
A részvételi díj 700 Ft-ba kerül egy babával, vagy családi jegy is váltható 1000 Ft-ért.
Ahol mi voltunk, az Állatkerti Játszóházban pedig a játszóházi belépőt kell megfizetni, a Zenebölcsin való részvételért külön már nem kell fizetni.
Veled is biztosan megesett már, hogy nem volt valamihez önbizalmad.Vértezd fel magad online videószemináriumunkon, hogy soha többé ne kelljen a padlóról szemlélned a világot. Katt ide>>