szakkönyv

Jó könyvet írni nem könnyű akkor, ha nem vagyunk tisztában azzal a néhány szakmai alapvetéssel, amiktől professzionális lesz a tartalom, és professzionálisnak fog tűnni az írójuk is.

Rossz könyvet sokkal könnyebb írni, az tény, de vannak, akik még ezt is képesek kimaxolni.

Tippek azoknak, akik tojnak a minőségre – szerintem te nem tartozol közéjük, de az elrettentő példákból is lehet tanulni!

Hogyan írjunk rossz szakkönyvet?

1.) Kakukktojás tipp: ne írd meg. Sajnos tény, hogy a legrosszabb könyv is jobb annál, mint amelyiket meg sem írtak.

2.) Ne foglalkozz azzal, hogy mit szeretnének olvasni az Olvasóid, nehogy legyenek benne történetek, sztorik, humoros szófordulatok, mert a végén még valaki jól fog szórakozni olvasás közben, és hát szakkönyveknél ez tilos, főleg a károgó konkurenseid szerint!

szakkönyv
Nem mindegy, hogy jó könyvet írsz-e, vagy rosszat

3.) A könyved elején lévő 20-30 oldalt nyugodtan tömd tele vevőidézetekkel, értékesítési szövegekkel, felvezetőkkel, előszavakkal, és bármivel, amivel kedved van, egyáltalán nem szükséges azzal a valakivel foglalkoznod, aki megvette, és a kezében tartja a könyvedet…

4.) Véletlenül se jelenjen meg a könyvben a személyiséged, a saját történeted elemei, a saját küzdelmeid. Komoly könyv csak száraz, rideg, és racionális lehet. Mint amilyenek az Olvasók… ja, ők nem szárazak, nem ridegek, és nem racionálisak…

5.) Zsúfold tele a könyved szövegdobozokkal, ábrákkal, és mindenféle flancos illusztrációval, nehogy valaki egy szusszra, egy gondolati ívvel el tudja olvasni a könyvedet, muszáj minden oldalon legalább kétszer kizökkenteni az Olvasókat, mert a végén még megmaradna valami a fejükben!

6.) Legyen lábjegyzet minden oldalon, mert anélkül még olvashatónak fog tűnni, pfujj… komolytalan!

7.) A könyv hirtelenül, levezetés és szálak elvarrása nélkül érjen véget, mint egy bot, hadd maradjon az Olvasóban egy csomó kérdőjel, hiszen így fogja megvenni a következő könyvedet. Igaz, a nevedet nem fogja megjegyezni, úgyhogy nagy eséllyel valaki más könyvét fogja megvenni, de hát ezzel foglalkozzanak a marketingesek, meg az értékesítők…

Nos, van még jó tippetek rossz szakkönyv írásához?
A jó szakkönyv írását itt lehet megtanulni:
http://www.vidirita.com/a-szakerto/