Konfliktusok csapdájában
A változástól általában azért félünk, mert ismeretlen számunkra. Nem tudjuk, hogy milyen lesz, mi fog történni, egyszerűen idegen, míg az a helyzet, amiben benne vagyunk – akkor is, ha sokszor saját belátásunk szerint nem jó – az ismerős már.
25 éves kliensem azért keresett fel, mert úgy érezte, hogy mindig ugyanazokba a helyzetekbe keveredik, ráadásul úgy tűnt számára, hogy minden összezavarodott körülötte. Elmondta, hogy ezt azóta érzi, hogy elköltözött a jól megszokott lakhelyéről, amikor is összeköltöztek a párjával. Ráadásul Budapestről költözött vidékre, a helyzetet tovább nehezíti, hogy egy munkahelyen – családi vállalkozásban – dolgozik a párjával és annak szüleivel. Így sokszor kerül konfliktusba a párjával, azok szüleivel, és elmondása szerint a saját szüleivel is, mivel ők pedig látják, hogy lányuk ebben a helyzetben „szenved”, és szerintük jobban ki kellene állnia magáért…
Így a feladat az volt, hogy megkeressük a múltjában azokat az életkorokat, amelyek a jelenben blokkot és problémát okoznak, és ami miatt most nem érzi magát jól az új lakóhelyén, az új környezetben.
Mindjárt az oldás elején kiteszteltem, hogy kliensem eltagadásban van, miszerint „nem tudom rajta magam túltenni”, nyilvánvaló volt, hogy valamilyen korai negatív érzelmi töltés és az ahhoz kapcsolódó esemény, amin nem tudja magát túltenni.
Az izomtesztelés során kiderült, hogy páciensem a jelenben úgy érzi, hogy nincs választása, bánatosnak leigázottnak érzi magát, hiányzik az egyenrangúság és az együttműködés, mint pozitív érzések. Kliensem ezt megerősítette, hogy pontosan ezt érzi: a párja szülei nem kezelik egyenrangú félként, és ebből adódóan nem igazán tudnak együttműködni egymással…
Dolgoznunk kellett 19 éves korban is, amikor is közömbösnek és bénultnak érezte magát, segédfogalomként pedig kijött a bezártság, továbbá az Alkat/Funkciója szerint „összhangban él a múltban kialakított értelmezéssel”. Kliensem először azt mondta, hogy nem emlékszik rá, hogy bármi is történt volna akkor, hacsak az nem, hogy elköltözött albérletbe, mert nem akart bejárni a főiskolára, és így volt kényelmesebb. Mosolyogtam, de ő még mindig nem látta az összefüggést… („hacsak az nem, hogy elköltözött albérletbe”… 🙂 ) Tehát 19 éves korában ismét stressze lett a költözésen (mint változáson), a bezártságról pedig eszébe jutott, hogy nem jött ki az albérlő társaival, mert nem tudott tanulni, és nem tehette azt, amit szeretett volna, igen, kifejezetten bezárva, bénultnak érezte magát abban a helyzetben. Mivel a kitesztelt Alkat/Funkció szerint „összhangban él a múltban kialakított értelmezéssel„, ezért nyilvánvalóan megismételte a jelenben a 4 éves és a 19 éves kori tapasztalatait: a haragot, felháborodottságot, bénultságot. Érdekes, hogy mindkét életkorban ugyanaz volt a stresszor: „stresszhelyzetben nem tudok nyitott maradni”, így viszont elég nehéz együttműködni akár az albérlő társakkal, akár a párja szüleivel…, ha bezárkózunk (!) és várjuk, hogy majd ők nyissanak irányunkban és változtassanak.
Kineziológia, stresszoldás, önismeret
Veled is biztosan megesett már, hogy nem volt valamihez önbizalmad.Vértezd fel magad online videószemináriumunkon, hogy soha többé ne kelljen a padlóról szemlélned a világot. Katt ide>>