Karriertervezés á la Dr. Parnasszus

A hét végén láttam a „Doctor Parnassus és a képzelet birodalma” c. filmet.

Arról szól, hogy a címbeli szereplő Dr. Parnassus, színházi társulatával utazik és a vállalkozókedvűeknek nagy lehetőséget kínál:varázstükrén keresztül a földi realitásból egy fantasztikus világába léphetnek át; itt, az „imagináriumban”, választhatnak fény és öröm, vagy sötétség és bánat között. Közben kiderül, hogy Dr. Parnasszus évszázadokkal ezelőtt fogadást kötött az ördöggel, és elnyerte a halhatatlanságot. Később, ezt egy újabb egyezséggel fiatalságra váltotta, cserébe az ördög eljön a mágus lányáért, amint az betölti tizenhatodik születésnapját. A határidő közeleg, így Parnasszus kénytelen egy utolsó fogadást (hogy lányát „megtarthassa”) kötni: az nyer, aki ” elcsábítja” az első öt lelket.

A filmet végét ugyan elaludtam, de az elején van egy szövegrészlet.

„A Parnasszushoz vezető út meredek és hosszú, de kitartással és szenvedélyes odaadással elérhetők a csúcsok. Ha derűs a kedved és fürge a lépted és dalra fakad a szíved, akkor eloszlanak a fellegek, megnyílnak előtted az egek és fiam, ember lehetsz!”

Első olvasásra ugyan nem a karriertervezésről szól, de számomra kitűnő metafora ehhez a témához, ugyanis a kövtekező gondolatokat indította el bennem:

  • Karriertervezésnél nagyon fontos, hogy az elején, a „hegy lábánál” legyen kellően meghatározott cél.
  • Ez a cél egy kihívás, hiszen változtatunk eddigi útunkon. KIlépünk a komfortzónánkból, az eddig megszokott kerékvágásunkból. Elindulunk a „Parnasszus csúcsához vezető úton”, mely „meredek és hosszú”.
  • De mivel motíváló ez a cél,(akarjuk a változást) ezért maga az odavezető út már feltölt energiával és „derűs a kedved, fürge a lépted”: hiszen minden egyes lépéssel közelebb kerülsz célodhoz.
  • Mígnem a végén elérsz a „hegy csúcsára”, eléred a célod, megnyílnak az „ajtók” és átéled a flow-élményt: teljesen elmélyülsz abban a tevékenységben, amit csinálsz, nem látod, hogy repül az idő, ha nem kapnál fizetést a munkádért, akkor is szívesen tennéd.

Úgy gondolom, hogy a karriertervezés elsődleges célja, hogy megtanuljuk energiánkat értelmes cselekvésre áldozni, hogy abban a tevékenységben fel tudjunk oldódni. Hogy ezt elérjük fontos tisztában lenni képességeinkkel, megismerni saját valónkat. Felvértezni magunkat önbizalommal a nagy „útra”, hogy szembe tudjunk nézni az akadályokkal, időbeli korlátokkal.

Ti álltatok már a Parnasszus lábánál? Várom hozzászólásaitokat! 🙂

 

Tallullah

Hogyan
spóroljunk havi 20ezer forintot

megszorítások
nélkül, ésszerűen?

Töltsd le az
ingyenes tanulmányunkat, és

spórolj
havonta minimum 20ezer forintot!

https://www.hosnok.hu/20ezer/