Coaching? Mi is az a coaching?

Coaching…coaching…de ismerősen hangzik…MEGVAN!! Benne van a coach szó, ezért volt olyan ismerős. Coach mint edző, tehát bizonyára az edzősködésről van szó. Sokakban ezek a gondolatok mehetnek végbe a coach szó hallatán. És bár tudom (igen, „és”-sel nem kezdünk mondatot;)) üzleti és life coachingról szoktunk beszélni a hétköznapokban, az alma nem esett messze a fájától, hisz van közük a sportedzőhöz.

Jelentése valóban edzőt takar,egy olyan embert, aki nem feltétlenül tud többet az „edzendő” alanynál, de ugyan oylan erőbedobással segíti őt teljesítményében, mint sportbeli társa.

Nézzük akkor részleteiben, milyen szereplők vesznek részt a coachingban.

Először is van a coach, az „edző”.

Van a coachee, vagy coaching partner, aki a coach ügyfele; ha a sport nyelvén beszélünk, akkor a sportoló/versenyző.

És végül van maga a coaching folyamat, amely 3-10 ülésből áll.

Jó, jó, de mégis mit csinál egy coach? Én mindig azt szoktam mondani, hogy a coach olyan, mint egy paszichológus, DE

– nem mondja meg a frankót, csak kérdez és kérdéseivel segíti a coacheet a megoldáshoz

– nem ás olyan mélyre:csak a jelenre és a jövőre koncentrál, a múltbeli „traumákkal” nem foglalkozik

– nem beteg hanem egészséges emberekkel foglalkozik, akik szeretnének még többet kihozni magukból

– a legjobban Mick Cope megfogalmazása áll közel a szívemhez: „…a coach legfőbb célja a következő: segítsen az ügyfélnek, hogy segíthessen magán.”

Én úgy gondolom, hogy mindenkinek még aktív életében kellene, hogy”járjon” egy coach, aki kihozza belőle a maximumot, átsegíti a dilemmái megoldásán és kiegyensúlyozott élethez vezeti.

Hiszen mind különböző, de értékesebbnél értékesebb emberek vagyunk, akikben mind ott szunnyad a lehetőség, csak soxor nem tudunk róla vagy nem merünk tudni róla. Egy coach ezt mind ki tudja „edzeni” belőlünk. Legyen szó önfelfedezésről, karrierünk meg- vagy újratervezéséről, folyamatos időhiányról, rosszult kezelt érzelmi kitörésekről vagy önérvényesítési problémákról, a coach, mint támogató végigkísér utunkon.

És  végezetül két idézet maradt még hátra..mára:)

„Minden ember egy makk, amiben benne rejlik annak lehetősége, hogy pompás tölgyfává váljon. Ehhez szükségünk van táplálékra, biztatásra és fényre is, ami felé törekedhetünk, de a tölgyfaság lényegét eleve magunkban hordozzuk.” – John Whitmore

„A kulcs, amely belső életünket nyitja, bennünk van. Kell azonban egy külső személy, egy szó, egy gesztus, a kapcsolat sűrűsége, hogy érintésre felcsendüljön bennünk a mélyen megbúvó harmónia.” – André Louf

Megosztom Facebookon!
Megosztom iWiWen!
Megosztom Twitteren!
Megosztom Google Buzzon!
Megosztom Google Readeren!
Megosztom Tumblren!

Tallullah

Hogyan
spóroljunk havi 20ezer forintot


megszorítások
nélkül, ésszerűen?


Töltsd le az
ingyenes tanulmányunkat, és


spórolj
havonta minimum 20ezer forintot!


https://www.hosnok.hu/20ezer/