Öltözz megfelelőne a sikerért! – part 2
Ruházat
„ A kosztüm az üzleti, azaz business-ruházkodás alapja, mondhatni kötelező viselete, a férfiöltöny szinonimája.” – Schiffer Miklós
De a business öltözet lehet egy ruha, egy blúz-szoknya vagy egy blúz-szövetnadrág kombinációja is.Ha a kosztüm mellett döntünk, színvilágát tekintve legyen sötét színű, fekete, kék vagy szürke, esetleg föld árnyalatú. Kerüljük a virág, állat- stb. mintás anyagokat.
Szabása legyen szolid, de nőies. A kabát alatt blúz, ing, body vagy body-pulóver viselendő. Mindhárom esetben decens kivágással. Hiszen
„Az üzleti kosztüm munkaruha, és mint ilyen bizalmat, felkészültséget, magabiztosságot kell sugároznia.”
Tipp: a kosztüm komolyságát, szigorúságát oldjuk fel színes( nem harsány!) kiegészítőkkel, pl. kendővel, brossal.
A női blúz a kosztümös és blézeres megjelenés első számú kísérője. Színeivel, mintázatával változatossá tehetjük az ilyen stílusú öltözködést. A férfiinggel ellentétben az üzleti dress code nem szabályozza a rövid vagy hosszú ujjú változatának viselését, így bátran hordhatjuk mindkettőt, de véleményem szerint profibb megjelenést kölcsönöz a hosszú ujjú fazon.
Választhatunk fehér, fekete, földszínű vagy akár színes, mintás darabokat is (a minták nagyságát mértékkel) attól függően milyen megjelenést szeretnénk elérni: komoly, visszafogott vagy vidám, energiával teli.
Tipp: kerüljük a kerek gallért: megjelenésünk „kislányos” benyomást kelthet.
Az ing, a női blúz maszkulinabb változata, de szintén egyik fő eleme legyen a női ruhatárának. A blúztól annyiban különbözik, hogy mindig egyenes gallérral és merevebb fazonnal készül. Ebből adódóan színeiben ugyan lehet változatos, de mintázatát tekintve az egyszínű és a business-csíkos változatok a leggyakoribbak.
Tipp: ing viselésekor favorizáljuk az egyenes vonalú kosztümöket és kerüljük a”buggyosabb”, lágy vonalú, „romantikusabb” kosztümöket.
.
A business öltözködés nélkülözhetetlen darabja az úgynevezett body és a body-pulóver. A body testre szoruló, míg a body-pulóver lehet testre simuló, de legalábbis egyenes vonalú, kötött és hurkolt, általában pamut vagy kevert textilszálas ruhadarab. Bátran viseljük szoknyához, nadrághoz, kosztüm alá. Lehet kerek, V kivágású, csónaknyakú, U dekoltázsú vagy garbó.
Tipp: testre simuló body-pulóvert magában csak csinos alkattal hordjunk. Ha a testen megjelentek az „úszóövek”, javasolt blézerrel hordani.
Ami a szoknyát illeti, a dress code elvárja a térd alatti hosszt, de a térdvonal feletti, úgynevezett lady mini is elfogadott.
Tipp: a szoknya legyen inkább hosszabb, mint rövidebb, hiszen a látvány elterelheti egy férfi coachee figyelmét a témáról.
Ami a nadrágot illeti, széles a választék: lehet egyenes, bő és enyhén lefelé szűkülő. De kerüljük a testhezálló fazont, a leggingst, a capri fazont, valamint a farmernadrágot.
Tipp: a business kombinációknál (kabát-nadrág, ami nem kosztüm) az alul viselt nadrág legyen a sötétebb színárnyalatú.
A ruha a női gardrób legnőiesebb darabja. Ez egy egybeszabott ruha. Létezik utcai és üzleti változata is. Ha a business változat viselése mellett döntünk, az legyen visszafogott egyszínű vagy apró mintás. Szabását tekintve válasszunk egyenes vonalút, mely nem túl testhezálló. Hossza legyen térd alatt érő vagy térd felett érő. Kivágását tekintve lehet pántos a ruha, de mértékkel. Kerüljük a nagyon vékony, úgynevezett spagetti vállpántos megoldást.
Tipp: pántos ruha esetében (még ha vastag pántról is van szó), érdemes fölé blézert húzni, a professzionálisabb hatás érdekében.
Hogyan
spóroljunk havi 20ezer forintot
megszorítások
nélkül, ésszerűen?
Töltsd le az
ingyenes tanulmányunkat, és
spórolj
havonta minimum 20ezer forintot!
https://www.hosnok.hu/20ezer/