A hirtelen fejlődésnek ára van – a mindennapos IT használatban is

Már a hallatlan népszerűségnek örvendő Android platformon is megjelentek az első kártevők.

Megjelentek az első kártevők a Google népszerű mobil operációs rendszerére, az Androidra is: habár nem a szó klasszikus értelmében vett „vírusok”, ugyanúgy malware-ként, vagyis kártevőként kategorizálhatók, mint azok.

Két, kifejezetten erre a platformra készített alkalmazást tart már számon a szakma: Az egyik a FakePlayer, amely egy sima videolejátszónak tűnik, valójában azonban a háttérből sms-eket küldözget mindenfelé. Olyan ez, mint egy trójai program, ami csendben spameket küld; csakhogy itt ez elég nagy költségekkel járhat. A másik, a TapSnake pedig a készülék GPS-vevőjét használja fel arra, hogy a felhasználó pozícióját mintegy negyedóránként jelentse egy távoli szerver felé.

Mindkét kártevő ismert nagyjából másfél hónapja, mégis a hazai sajtóban alig volt visszhangja az esetnek. Az alapvető probléma az, hogy a mobil eszközök népszerűbbé válásával most már nem csak a „kockák” előjoga az operációs rendszeres telefon: olyan rétegek is hozzáférnek, akik járatlanok az operációs rendszerek, vírusok világában, ezért nincsenek felkészülve ilyen trükkökre.

Biztonságos Online Világ

Hogyan
spóroljunk havi 20ezer forintot


megszorítások
nélkül, ésszerűen?


Töltsd le az
ingyenes tanulmányunkat, és


spórolj
havonta minimum 20ezer forintot!


https://www.hosnok.hu/20ezer/