Ciha, bögre, malacpersely….
HősNőkblogok
A párnaciha helyett
Egy nagyon kedves ismerősömmel beszélgettem néhány nappal ezelőtt a pénzről, megtakarítási szokásokról. Elmesélte, hogy ők a feleségével a havi „dugipénzüket”, megtakarításukat a „varázsbögrébe” teszik. Gondolhatod, hogy kikerekedett a szemem és élénken érdeklődtem, mi is az a varázsbögre. Ezek után egy édes kis történetet hallottam, arról, hogy a kicsi gyerekeik miatt, akik nagy kíváncsisággal ittak volna a kávét tartalmazó kávésbögréből, a bögrét titokzatosan varázsbögrének nevezték el és hogy a csemeték ne tudjanak a fekete élénkítő italt tartalmazó 🙂 kávésbögréhez férkőzni, feltették a konyhaszekrény tetejére. Aztán egy ugyanolyan kávésbögrét kineveztek maguknak a megtakarított pénzüknek- ami szintén a konyhaszekrény tetetjén landolt. Ők ott tartják a megtakarított pénzüket.
Dédanyáink a párnacihába tették a családi vagyont :-).
Ezeknél azonban van sokkal jobb megoldás!!
Jó pénzbeosztásodnak köszönhetően van megtakarításod? Azon gondolkodsz, hogy hol is tartsd a pénzed?
Számtalan , különböző fajta megtakarítás közül választhatsz. Nyithatsz számlát, vehetsz befektetési jegyet, kötvényt, részvényt. A biztosító társaságok szolgáltatásai között, amelyek közül jónéhányat bankfiókban is igénybe tudsz venni, vannak olyanok is, amelyek hosszútávú befektetésként is működhetnek.
A pénzügyi termékek és szolgáltatások előnyei és hátrányai nagyban eltérnek egymástól, ezért lehetőleg minden információt gondosan gyűjts össze, mielőtt döntesz megtakarított pénzed “befektetéséről”!
Akkor most hova is tedd a pénzed?
ha jól bánsz a pénzeddel, kevesebbet költesz, mint amennyi bevételed van, bármikor előfordulhat, hogy több megtakarított pénzed gyűlik össze. Ma már szerencsésebb folyószámlán tartani a pénzedet, legtöbb munkahelyen már a fizetést is számlára utalják. Mivel a folyószámlán lévő pénzedet elvileg bármikor elköltheted (ez azt jelenti, hogy „likvid”), a bank erre csak alacsony kamatot fizet. Ezért, ha előre tudod, hogy a bankszámládon lévő pénz bizonyos részére hosszabb–rövidebb ideig biztosan nem lesz szükséged, akkor érdemes azt lekötni, vagy megtakarítási számlára áttenni. Ez azt jelzi a banknak, hogy lemondasz arról, hogy a pénzedet bármikor felhasználd, ezért a lekötött betétekre a bank a bankszámla kamatánál (úgy hívjuk, hogy látraszóló kamat) magasabb kamatot fizet.
Mi is az a bankbetét?
A bankbetét a legegyszerűbb rövidtávú befektetési forma. Ha a megtakarított, vagy a közeljövőben elkölteni szándékozott pénzed ideiglenesen helyezére szolgál. A bankbetétbe elhelyezett pénzedhez szinte bármikor hozzáférhetsz. Azt azonban tudnod kell, hogy a legtöbb ilyen jellegű betétnél a lejárat előtti pénzfelvétel esetén a bank egyáltalán nem, vagy csak az eredeti kamatlábnál jóval alacsonyabb kamatot fizet. A bank erre vonatkozó hírdetményét mindig olvasd el!!
Mára zárszóként egy kis “házi feladat”:
Ha már itt ülsz az internet előtt, írd be a google-ba, hogy “bankbetét” és olvasgass bele a találatokba!
Jó szórakozást a kereséséhez!
Holnap a rövidtávú megtakarításokról fogok írni. Gyere vissza, olvasd el azt is!
Minden könnyebb, ha van elég pénzed.
Hogyan legyen pénzünk?
Hogyan érjük el az anyagi függetlenséget?
Részletek és jelentkezés itt>>