Bankkártyák és a biztonság? II.

Azt ígértem pénteken, hogy ma a biztonságos bankkártyás vásárlásról lesz szó. Az ígéret szép szó, ha megtartják, úgy jó!!

Vásárlás esetében mindig kapsz, készpénzfelvételkor alkalmával pedig választhatsz, hogy kérsz-e bizonylatot a kártyás tranzakcióról. A kapott bizonylat bizalmas adatokat tartalmaz, ezért sose hagyd ott az üzletben vagy a bankjegy-automatánál! A bizonylatokat mindig őrizd meg és tartsd biztonságos helyen, legalább addig, amíg a számlakivonatot kézhez nem kapod, vagy a tranzakció után, amikor lekönyvelődik a bankszámládon a tranzakció és láthatóvá válik az elektronikus „Házibank”-odban és ellenőrzi a tranzakciókat! Amikor már nincs rájuk szükséged, semmisítsd meg őket, a szemetes kosárba azonban csak darabokra tépve kerüljenek! Ugyanilyen körültekintően kezelj minden olyan iratot (pl. számla, számlakivonat, megrendelés) is, amin bankkártyáját száma szerepelhet!

Kártyád és személyes adataid illetéktelen személy kezelésébe ne kerüljenek!

Ha észreveszed, hogy a bankkártyád vagy a hozzá tartozó PIN-kód, vagy a egyéb banki kódod illetéktelenek tudomására jutott, haladéktalanul tiltsd le kártyád!

A számlakivonatodat minden alkalommal gondosan nézd át!

Ha számodra ismeretlen tételt találsz rajta, vedd elő a vásárlási, készpénzfelvételi és esetleges megrendeléseid bizonylataidat. Ha van a számládhoz társkártya, akkor annak használójával is egyeztess! Amennyiben ezen egyeztetés, ellenőrzés után biztos vagy abban, hogy sem Te, sem a társkártyás társad nem hajtotta végre a kérdéses tranzakciót, tiltasd le a kártyád!

Holnapután jön a folytatás: PIN kód 1*1

 

Minden könnyebb, ha van elég pénzed.
Hogyan legyen pénzünk?
Hogyan érjük el az anyagi függetlenséget?
Részletek és jelentkezés itt>>