Számlák dzsungelében
A háztartás rezsi-számláit,víz, gáz, villany, biztosítás stb általában a nők fizetik, illetve intézik,akár párkapcsolatban élnek, akár nem. (Ha szingli valaki, akkor nincs is más választása.) Ugye, ebben egytértünk és Te is feladataid közé sorolod e hálátlan tevékenységet? Azonban ha meggondoljuk, nem is hasztalan ez a ránk ragadt „szamárfül”, púp a hátunkon! Ha a számlák fizetését meg tudod oldani, akkor tudod a pénzt kezelni. Tudod, mennyi a bevétel, mennyi a kiadás, hogy áll a kassza. Ez egy tökéletes helyzet arra, hogy beleláss a befektetési stratégiák kialakításába. A baj az, hogy nem látod a napi rutin elvégzése miatt a nagyobb pénzügyi összefüggéseket. A háztartási pénzek kezelése több a tartozások kiegyenlítésénél, és a számlák befizetésénél. A befektetési stratégia, a befektetés és a számlák kiegyenlítése között hatalmas különbség van. Az utóbbi feladat, az előbbi pedig szakértelmet, kreativitást és hozzáértő végrehajtást igényel. Konyhanyelvre lefordítva: legalább akkora különbség van a kettő között, mint az élelmiszerek megvásárlása és a fincsi , 3 fogásos vasárnapi ebéd elkészítése között.
No, de akkor mit tehetsz?
- olvasd az interneten megjelenő, befektetésekkel kapcsolatos híreket, hírdetéseket (ezt a blogot:-) )
- Kísérd figyelemel a költségvetésedet. Ez nem kell,hogy bonyolult elemzés legyen,egyszerűen csak hasonlítsd össze mennyi ment el az elmúlt hónapban és a jelenlegiben rezsire? Több pénz van a számládon vagy sem, ha nem miért nem? Hogy állnak a befektetéseid? ( Még nincsenek? Ne aggódj, olvass tovább, majd lesznek!!) Milyen folyamatok indultak el a gazdaságban, amelyeket nem várt a piac?
- Beszélj pénzügyi tanácsadóddal. (Ha nincs, keress egyet, épp itt az ideje!)
Ha szeretnél pénzügyi kérdésekre választ kapni, tölts velem egy estét! A részletekért kattints ide!
El sem hiszed, milyen sokan viccelődnek azzal, hogy addig amíg a számlájukon van pénz, addig miért ne költekeznének. (Remélem,Te nem tartozol közéjük!) Ez nem olyan vicces hozzáállás.
Íme egy történet, amely egy ismerősömmel történt:
„Néhány évvel ezelőtt egy nagyobb összeg volt a számlámon. Befizettem az egyetemi tandíjamat. Azonban hibát követtem el, mert ezt az összeget a saját kimutatásomban nem levontam az egyenlegből, hanem véletlenül hozzáadtam. Mivel eredendően is sok pénz volt a számlámon, nem kísértem figyelemmel a havi banki értesítőket és jó néhány hétbe, sőt hónapba telt, mire kibontottam egyet és szembesültem vele, hogy az egyenleg minuszos lett, héhány szolgáltatói számla nem teljesült.”
Tanulság, hogy folyamatosan figyeld a számlamozgásodat! Tartsd ellenőrzésed alatt pénzügyeid állását! Ezen apropóból holnap a bankszámlákkal fogok előhozakodni!
Minden könnyebb, ha van elég pénzed.
Hogyan legyen pénzünk?
Hogyan érjük el az anyagi függetlenséget?
Részletek és jelentkezés itt>>